W dniu dzisiejszym na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się wręczenie certyfikatu Znak Promocyjny Ekonomii Społecznej „Zakup prospołeczny” za 2022 rok.

Certyfikat przyznawany jest na rok przez Kapitułę Certyfikującą działającą przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie.

Jest to ogromne wyróżnienie i zaszczyt gdyż Centrum Integracji Społecznej w Mienianach po raz piąty otrzymało przedłużenie certyfikatu w kategorii domowe obiady.

Po raz kolejny zostały docenione również Spółdzielnie Socjalne działające na terenie Gminy Hrubieszów:

  • Spółdzielnia Socjalna „Kuźnia Talentów im. Stanisława Staszica” za produkt domowe pierogi,
  • Spółdzielnia Socjalna „Galeria Dobrego Smaku” za produkt domowe wypieki,
  • Spółdzielnia Socjalna „Nasze Drogi” za usługi związane z zagospodarowaniem terenów zielonych, budowę i remonty chodników, dezynfekcję chemiczną i ozonowanie pomieszczeń.

Wyróżnienia zostały przyznane za bardzo wysoką jakość produktów i usług w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego. Certyfikat ten wzbudza jeszcze większe zaufanie i zachęca do skorzystania z usług firmy dla której liczy się nie tylko zysk finansowy ale przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi i wzajemne wsparcie.

Dziękujemy za wspieranie ekonomii społecznej i podmiotów działających w tej przestrzeni. Dzięki świadomym zakupom produktów czy usług opatrzonych tym certyfikatem mają Państwo realny wpływ na pomoc osobom zaangażowanym w poprawę swojej sytuacji życiowej i materialnej oraz tworzenie kolejnych miejsc pracy.

Od kilku lat dokładamy wszelkich starań w budowanie i rozwijanie ekonomii społecznej na terenie Gminy Hrubieszów oraz marki Hrubieszowskie Przysmaki. Dziękujemy za docenienie naszej pracy. Czujemy się zaszczyceni. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.